Kripto Paralar Hakkında Her Şey..

Bybit Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bybit, Britanya Virjin Adaları’nda kayıtlı ve merkezi Singapur’da olan bitcoin ve kripto para takas borsasıdır. Dünyanın dört bir yanından gelen trader’lar 100 katına kadar (100x) kaldıraç kullanarak işlem gerçekleşitrebilirler. Sektördeki en iyi müşteri hizmetlerinden biri olarak değerlendireceğimiz Bybit, BTCUSD ve ETHUSD çiftlerinde iyi bir alım-satım deneyimi sunuyor.

Bybit Nasıl Kullanılır?

Siteye buradan kayıt olarak 3 ay boyunca hesabınız için geçerli olacak %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Siteye kayıt olduktan sonra Setting –> Security kısmından hesap güvenliğini üst düzeye çıkartmak için Google Authentication (2FA) kurmanız şiddetle önerilmektedir. Güçlü ve benzersiz bir şifre oluşturarak başlayın ve Bybit hesap kaydı sırasında e-posta adresinizi veya kişisel cep telefonu numaranızı kaydedin. Tüm bunlar Bybit hesabınızın daha güvenli hale gelmesi için çok önemlidir. Bunun dışında Bybit’te işlem yapmak için herhangi bir kimlik onayı yapmanıza gerek yoktur. Bybit hesabınızın güvenceye alınmasını sağladıktan sonra, işlem yapmaya başlamak için BTC veya ETH depozit (para yatırma) yapabilirsiniz.

bybit.png

Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır?

Depozit işlemini gerçekleştirdikten sonra ise yukarıdaki görselde de görülebileceği gibi Trade içerisinde işlem gerçekleştirilebilir. Sağ üst kısımda yer alan Buy/Sell kutucuğundan, eğer Bitcoin’in mevcut seviyeden daha yukarı gideceğini düşünüyorsanız Buy/Long butonu ile, eğer mevcut seviyeden daha da düşeceğini düşünüyorsanız Sell/Short ile alım veya satım emri girebilirsiniz. Bu kısımda almak veya satmak istediğiniz fiyatı ve kaldıraç oranını girmeniz gerekmektedir. Kaldıraçlı işlemlerle ilgili daha fazla detay için bu makalemize göz atabilirsiniz.

Bybit Komisyon Oranları

Borsası komisyon oranları ise muadillerine göre daha düşük belirlenmiş. Piyasa Yapıcı (maker) emirlerde komisyon oranı % -0.0250 (eksi onbinde ikibuçuk), başka bir ifadeyle aynı fiyattan maker emir ile alış-satış işlemi yapılsa bile Bybit hesabınıza on binde iki buçukluk bir ödeme yapıyor. Öte yandan Piyasa Alıcı emirlerde ise komisyon ücreti %0.0750 (onbinde yedibuçuk). Piyasa Yapıcı ve Alıcı emirler için şu makalemize göz atabilirsiniz.

Bybit’te nasıl depozit ve withdraw yapılacağına ilişkin görselimizi aşağıda bulabilirsiniz.

deposit-withdrawl.gif

Yorum yaz..

%d blogcu bunu beğendi: