Kripto Paralar Hakkında Her Şey..

Kripto Para İşlem Hacmi Nedir?

Kripto para alım-satım işlem miktarlarının belirli bir periyottaki toplamına Kripto Para İşlem Hacmi denir. Bu hacim son 24 saatlik, günlük, haftalık, aylık, yıllık veya daha fazla bir süre için hesaplanabilir.

Bitcoin günlük işlem hacmi

Kripto para borsalarında hacim denildiğinde ilk akla gelen günlük işlem hacmidir. Günlük işlem hacmi; belirli bir kripto paranın son 24 saatte gerçekleşen tüm al-sat işlemlerinin toplamıdır. Günlük işlem hacmi o coin’in toplam miktarı ile ifade edilir. Örneğin Bitcoin’in günlük işlem hacminin 30.000 BTC olması demek; son 24 saat içerisinde kullanıcılar arasında 30.000 adet BTC’nin el değiştirmesi anlamına gelir.

Coin borsa hacimleri

Günlük, haftalık veya aylık periyotlarda değerlendirilen işlem hacmi, kripto paranın yaygın kullanımını gösteren önemli bir veridir. Bir coin için günlük işlem hacminin yüksek olması coin’in kripto para topluluğu tarafından benimsendiğini ve kullanıldığını gösterir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io’ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para borsa hacimleri

Diğer yandan bir kripto paranın zaman içerisinde düşen işlem hacmi, alarm olarak değerlendirilebilir. Düşen işlem hacmi kriptonun artık yaygın olarak kullanılmadığının işaretçisidir. Kullanılmayan kripto paraların ömrü uzun olmaz ve değerinde büyük düşüşler gözlenebilir. Kısacası işlem hacimleri yatırımcılar ve kullanıcılar için dikkate alınması gereken önemli bir parametredir.

Bitcoin ve kripto para borsalarında en çok kullanılan kavramlarla ilgili diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz:

Alım-Satım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Derinlik tablosu nedir?

Geçmiş işlemler nedir? 

Mum grafiği nasıl okunur?

Yorum yaz..

%d blogcu bunu beğendi: